You are here
Home > Club Rugby > Wanganui Rugby Draw May 10 2014

Wanganui Rugby Draw May 10 2014

140130155354CVIGUHPTTasman Tanning premier, round 8 (2.35)

Dave Hoskin Carriers Marist v Waverley Harvesting Border (Marist Old Timers’ Day), Spriggens Park, B Jackman (Wgtn), Neville Hopkins – Terrence Te Weri;

Taihape v Utiku OB (Utiku OB Old Timers’ Day), Memorial Park, Taihape, Mark Wilson, Peter Wilson – Taihape TJ

Wanganui Car Centre Kaierau v Integrity Motors Pirates (Kaierau Old Timers’ Day), Kaierau Country Club, Peter Clarke, David Kereti – George Te Huna

Speirs Food Marton v Harvey Round Motors Ratana (Grand Hotel Challenge Shield), Marton Park, Gordon Ririnui, Gareth Hagan – P J Potaka.


140130155354CVIGUHPTSenior, round 8 (1pm) –

Marist Celtic v Border, Spriggens Park, T Walker (Wgtn), Neville Hopkins – Mike Dehar

Marist Buffalo’s v Power Farming (PN) Hunterville, Racecourse 1, Brian Tyson, Tobias Bunn – Ivan Albert

Trans Pacific Pirates v Counties, Racecourse 2, Daniel Rolls, Club TJ’s

Kaierau v Tech, Kaierau Country Club, David Kereti, Club TJ’s

Taihape v Utiku OB (Stihl Shop Wanganui Challenge Shield), Memorial Park, Taihape, Mark Chillingworth

The Downs Group Marton v Ratana, Marton Park, Gareth Hagan, Club TJ’s

Ruapehu bye.


Manawatu-Wanganui secondary schools (12.30)
Rangitikei 1st XV v PNBHS Stormers, Rangitikei 1, Errol Mason;
WHS Colts v Freyberg 1st XV, WHS 2, Murray O’Hara
WCC 1st XV v WHS 2nd XV, WCC 1, Haig Elgar.

Thursday, May 8th WCS 2nd XV v T Toa, WCS 1, 4pm, Mark Chillingworth.


McDonald’s junior grades –McDonaldslogo

Under-13
Taihape v Marton, Taihape 1, 11am
Marist Sharks v Huntley A, Spriggens Park, 11.15
WIS Academy v Rutherford, SP 1, 10am
Kaierau v Ratana, SP 2, 10am.

Under 12-13 (10am)
Ruapehu v Waiouru Bobcats, Raetihi
Huntley B v Hunterville, Huntley 1
Counties-Border v WIS Development, SP 3.

Under-11 (10am)
Marist Colts v Pirates, Spriggens Park
Kaierau v Ratana, SP 4
Marton bye.

McDonaldslogoUnder-10
Ruapehu v Waiouru Eels, Raetihi, 10am
Taihape v Hunterville, Taihape 2, 10am
Marist Captains v Marton, SP 6, 9am
Pirates v Border, SP 7, 9am
Kaierau Gold v Kaierau Maroon, SP 8, 9am
WOB bye.

Under-9
Taihape v Huntervile, Taihape 1B, 10am
Ratana v Marton, Marton 1B, 10am
Marist Canes v Kaierau Gold, SP 9, 9am
Kaierau Maroon bye.

Under-8 (10am)
Taihape v Ruapehu, Taihape 1A
Marton v Hunterville, Marton 1A
Kaierau Maroon v Border, SP 5
Kaierau Gold v Marist Stallions, SP 6
Pirates v Ratana, SP 7
Marist Stripes bye.

McDonaldslogoUnder-7 (10am)
Hunterville 1 v Hunterville 2, Hunterville
Kaierau v Ratana, SP 8
Pirates v Marton, SP 9
Marist Tigers v Border, SP 10.

Under-6 (10am)
Kaierau Gold v Counties, SP 12A
Marist Ninjas v Kaierau Maroon, SP 12B
Marton v Border 1, SP 11A
Border 2 v Marist Robots, SP 11B.

please support our wonderful sponsors - click here -

Similar Articles

Top