2017 Mitre10 Heartland Championship Draw

DATE KICK OFF MATCH VENUE TOWN
WEEK 1        
26 August  TBC Steelform Wanganui vs
Wairarapa Bush
 TBC  TBC

WEEK 2        
02 September  TBC Thames Valley vs
Steelform Wanganui
 TBC  TBC

WEEK 3        
09 September  TBC Steelform Wanganui vs
Poverty Bay
TBC  TBC

WEEK 4        
16 September  TBC South Canterbury vs
Steelform Wanganui
 TBC TBC

WEEK 5        
23 September TBC Mid Canterbury vs
Steelform Wanganui
 TBC  TBC

WEEK 6        
30 September  TBC Steelform Wanganui vs
King Country
 TBC  TBC

WEEK 7        
07 October  TBC Horowhenua Kapiti vs
Steelform Wanganui
 TBC  TBC

WEEK 8        
14 October  TBC Steelform Wanganui vs
North Otago
 TBC  TBC

WEEK 9 – Semi Finals for Meads Cup and Lochore Cup
LOCHORE CUP SEMI FINALS
21 October 2.30pm 5th ranked team v 8th ranked team    
21 October 2.30pm 6th ranked team v 7th ranked team    
MEADS CUP SEMI FINALS
21 October 2.30pm Top ranked team v 4th ranked team    
21 October 2.30pm 2nd ranked team  v 3rd ranked team    
WEEK 10 – Finals for Meads Cup and Lochore Cup
LOCHORE CUP FINAL
*28 October TBC Winner Semi 1 v Winner Semi 2    
MEADS CUP FINAL
*28 October TBC Winner Semi 1 v Winner Semi 2    

*Date subject to Operational and Broadcasting logistics


Full 2017 Mitre10 Heartland Championship Draw

DATE KICK OFF MATCH VENUE TOWN
WEEK 1        
26 August   Buller v South Canterbury    
26 August   East Coast v Thames Valley    
26 August   Horowhenua Kapiti v North Otago    
26 August   King Country v West Coast    
26 August   Mid Canterbury v Poverty Bay    
26 August   Wanganui v Wairarapa Bush    

WEEK 2        
02 September   North Otago v Mid Canterbury    
02 September   Poverty Bay v Horowhenua Kapiti    
02 September   South Canterbury v King Country    
02 September   Thames Valley v Wanganui    
02 September   Wairarapa Bush v East Coast    
02 September   West Coast v Buller    

WEEK 3        
09 September   Buller v North Otago    
09 September   East Coast v West Coast    
09 September   Horowhenua Kapiti v Thames Valley    
09 September   King Country v Wairarapa Bush    
09 September   Mid Canterbury v South Canterbury    
09 September   Wanganui v Poverty Bay    

WEEK 4        
16 September   North Otago v King Country    
16 September   Poverty Bay v East Coast    
16 September   South Canterbury v Wanganui    
16 September   Thames Valley v Buller    
16 September   Wairarapa Bush v Mid Canterbury    
16 September   West Coast v Horowhenua Kapiti    

WEEK 5        
23 September   Buller v Wairarapa Bush    
23 September   Horowhenua Kapiti v East Coast    
23 September   King Country v Thames Valley    
23 September   Mid Canterbury v Wanganui    
23 September   Poverty Bay v West Coast    
23 September   South Canterbury v North Otago    

WEEK 6        
30 September   East Coast v Buller    
30 September   North Otago v Poverty Bay    
30 September   Thames Valley v Mid Canterbury    
30 September   Wairarapa Bush v Horowhenua Kapiti    
30 September   Wanganui v King Country    
30 September   West Coast v South Canterbury    

WEEK 7        
07 October   Horowhenua Kapiti v Wanganui    
07 October   Mid Canterbury v Buller    
07 October   North Otago v East Coast    
07 October   Poverty Bay v King Country    
07 October   South Canterbury v Wairarapa Bush    
07 October   West Coast v Thames Valley    

WEEK 8        
14 October   Buller v Horowhenua Kapiti    
14 October   East Coast v South Canterbury    
14 October   King Country v Mid Canterbury    
14 October   Thames Valley v Poverty Bay    
14 October   Wairarapa Bush v West Coast    
14 October   Wanganui v North Otago    

WEEK 9 – Semi Finals for Meads Cup and Lochore Cup
LOCHORE CUP SEMI FINALS
21 October 2.30pm 5th ranked team v 8th ranked team    
21 October 2.30pm 6th ranked team v 7th ranked team    
MEADS CUP SEMI FINALS
21 October 2.30pm Top ranked team v 4th ranked team    
21 October 2.30pm 2nd ranked team  v 3rd ranked team    
WEEK 10 – Finals for Meads Cup and Lochore Cup
LOCHORE CUP FINAL
*28 October TBC Winner Semi 1 v Winner Semi 2    
MEADS CUP FINAL
*28 October TBC Winner Semi 1 v Winner Semi 2    

*Date subject to Operational and Broadcasting logistics


=

Comments are closed