You are here
Home > College Rugby > Wanganui Rugby – Draws 7th August ->14th August

Wanganui Rugby – Draws 7th August ->14th August

Wanganui Rugby
Draws 7th August ->14th August

Wednesday 7th August

  • Wanganui Collegiate Under 14 v Hato Paora, Collegiate 3.30 pm, Mark Chillingworth

Thursday 8th August – WRFU Girls 10’s Competition – Kick Off 3.45 pm

  • Ruapehu College ( Northern) v Wanganui Girls College, Ohakune, Dan Rolls
  • Wanganui High School v Wanganui City College, WHS, Ivan Albert

Saturday 10th August CNI Secondary Schools 1st XV Rugby Competition Semi Finals

  • Wanganui Collegiate v TBC, Collegiate, 12 noon, Rakei Hina, AR’s Neville Hopkins, Mark Chillingworth

Saturday 10th August Inter Provincial Fixture

  • Wanganui Samoans v Manawatu Samoans, Spriggens Park, 1pm, Mark Wilson, AR’s Terence Te Wiri, Ivan Albert

Saturday 10th August

  • Kaierau Selection XV v Oriental Rongotai Selection, KCC, 1pm, Sean Ferguson

Wednesday 14th August – Inter School Fixture

  • Wanganui Collegiate Under 14 v Cullinane, Cullinane 3.45 pm, Murray O’Hara

Saturday Morning Rugby – McDonalds Wanganui Junior Grades

SATURDAY, 10th August 2019

Under 6 –

  • Pirates White v Border Baby Rippa, Racecourse 4, 10.30am
  • Hunterville Black v Pirates Black, Racecourse, 3c, 10.30am
  • Kaierau v Border Little Rippa , SP 11b, 10am
  • Marist Stingrays Marton Blue, SP 12b, 10am
  • Marist Roar v Marton White, SP 11a, 10am
  • Hunterville Maroon BYE.

Under 7

  • Marist Raiders v Kaierau Maroon, Sp12a, 9am
  • Marton v Pirates, Racecourse 3b, 10.30am
  • Kaierau Gold v Border Big Rippas, SP 12a, 10am

Under 8 –

  • Marton v Hunterville, Marton 2a, 9.30am
  • Taihape Hautapu Horrors v Pirates, Racecourse 3a 10.30am
  • Marist Chiefs v Kaierau, Sp10, 9.30am

Under 9 –

  • Marist Avengers v Taihape Munroes Monsters, 10am
  • Taihape 2b, Ruapehu v Marton, Raetihi 3, 10.30am
  • Pirates v Marist Foreset360, Racecourse 2b, 10.30am
  • Kaierau BYE.

Under 10 –

  • Taihape Honda v Marton, Taihape 2a, 10am
  • Pirates v Kaierau Ddkme Adrole, Racecourse 2a, 10.30am
  • Marist Jets v Ruapehu, Sp 6, 10.30am
  • Border BYE.

Under 11 –

  • Hunterville v Huntley, Hunterville 1, 9.30am
  • Marist v Kaierau Vincent Meats, Sp 3, 9am
  • Ruapehu v Taihape PGG Wrightson Wreckers, Taihape 1 , 10am.

Under 12 –

  • Marist Hounds v Pirates, Race course 1, 10.30am
  • Kaierau McDougal Earthmoving v Border, Sp3, 10.15am
  • Marton BYE.

Under 13-

  • Kaierau v Huntley, Sp1, 9.30am
  • Ruapehu v Marist Stallions, Raetihi 1, 10.30am
  • Taihape Vets BYE.
please support our wonderful sponsors - click here -

Similar Articles

Top